Daně a cla při nákupech (nejen) z USA

 

Prodejci z USA, ale i z Asie, obvykle expedují zboží do druhého dne, další den zhruba trvá, než se zásilka dostane na letiště a obvykle letí prvním letadlem do Prahy. Přes půl zeměkoule takto cestuje balík jen pár dní, ale pak na něj čeká pražská celní pošta kde může strávit  i několik týdnů čekáním. Balíky zde musí být posouzeny, ale pokud jde o drobnost s cenou do 22 Eur, bude propuštěn dál.

 

Máte-li zásilku dražší než 22 Eur, připravte se na poplatky. Je-li balík posílán kurýrní službou, počítá se do hranice 22 Eur i poštovné. Platit budete clo, daň z přidané hodnoty a případně další poplatky vyměřované při dovozu zboží. Pokud si na celní správě nebudou jistí, co ve vašem balíku je, tak budete vyzvání k identifikaci zboží. K vyřízení obvykle stačí telefonát.

DPH je 19% a celní sazby nejsou příliš vysoké, u spotřebního zboží bývají často i nulové nebo v řádech jednotek procent.  Kolik zaplatíte si můžete ověřit zde. Poté balík putuje běžnou poštou na vaší adresu, a to s dobírkovou částkou odpovídající vyměřené dani a clu.

 

Jak se vyhnout platbě daně a cla?

Legální cestou, jak se vyhnout dodatečnému placení daně a cla, je nakupování v rámci EU. Ceny jsou obvykle srovnatelné s americkým eBay, záleží však ale na druhu zboží. Zboží zde platíte již s daní a nebude k němu připočítáno žádné clo.

 

Jaká je záruka a jak zboží reklamovat?

pokud nakupujete v zahraničí tak se reklamace řídí tamními zákony. Pečlivě proto prostudujte podmínky reklamace, které zpravidla bývají uvedeny na kartě zboží. Pokud bude mít zboží vadu, musíte se domluvit s prodejcem na reklamaci a zboží mu na své náklady poslat zpět.

 

Online internetové aukce

  eBay online aukce

Portál eBay nabízí prověřený systém online aukcí a obchodování na internetu. Přivydělejte si díky eBay nějaké peníze, nebo jen levně nakupujte...

Partneři

Chcete začít včelařit? Přinášíme kompletní sortiment včelařských potřeb.

Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro nejn včelaře. Přinášíme vám informace o včelaření. Včelařské potřeby a včelařská prodejna pro začínající včelaře, včelí farmy a profesionální včelaře. Chcete začít a nevíte Jak začít včelařit. Máme pro vás informace o včelaření pro včelaře začátečníky. Rady tipy a návody přímo od včelařů. Včelařská inzerce s bazarem včelařských potřeb a inzercí zdarma nejen na včelí produkty. Levné včelařské potřeby, pro začínající i zkušené včelaře. Ekologická drogerie a kosmetika Dedra, která zároveň nabízí možnost přivýdělku z domova. Ekologická drogerie a kosmetika od Eurony přímo od výrobce. Web hry a online internetové gamesy Online flash hry zdarma. Plyšové hračky pro každého, nejen pro děti.

Půjdete brzo do důchodu? Neváhejte a nechte si spočítat výši penze díky důchodová kalkulačka. Aktuální zpravodajské informace na portále Nova Tn.cz. Nechcete již v Praze zabloudit, pak neváhejte běžte na mapa Prahy, kde je i praktický seznam ulic. Prodávejte, nakupujte nebo vyměňujte hudební nástroje díky hudební bazar, inzerci pro každého.

Nabídka nejvýhodnějšího cestovního pojištění s garancí. Cestovatelský portál turistikon.cz pravidelně informuje o zajímavých možnostech dovolených ve většině zemí světa. Čeští turisté nejraději navštěvují  Chorvatsko nebo Itálii, proto se těmto zemím věnujeme nejvíce. Mezi turisty je dnes také oblíbené Německo a to nejenom v zimě. O tom, že mezi oblíbené letní dovolené patří také Turecko svědčí zvětšující se zájem všech turistů. Ke krásné dovolené je také potřeba znát předpověď počasí. Srovnání a recenze aerolinek, díky čemuž se dozvíte, s jakou leteckou společností se cestuje nejpříjemněji.

(c) EbayAukce.cz Edited by J.Jansa & O.Hanyš, powered by Joomla! and designed by 123WebDesign