Jsou eBay aukce bezpečné?

 

http://www.ebayaukce.cz/images/obrazky/aukce-grafika4.jpgSice se to nestává se to často, ale může Vám stát, že narazíte na podvodníka, který vám třeba nebude chtít nezaplatit, nebo nepošle slíbené zboží. V nápovědě aukčních serverů doporučují ověřit, zda se zásilka nezpozdila, kontaktovat policii a aukční server. Mnoho informací o účastníkovy se dozvíte z komentářů od ostatních uživatelů.

Věnujte také pozornost datu, ze kterého je poslední hodnocení, má-li osoba mnoho pozitivních komentářů a účastní se množství běžících aukcí, můžete předpokládat, že jde o důvěryhodného prodejce. vždy se kontaktujte s prodejcem, potvrďte transakci a dohodněte se na detailech. Uchovejte svou email korespondenci s prodejcem, dokud není transakce úspěšně ukončena.

 

Bezpečnost všech transakcí je pro eBay prvořadým cílem. Bezpečnostní tým neustále zdokonaluje systém, aby se z Ebay stalo místo, ve kterém je obchod, pro kohokoliv na světě, neprůhlednějším a nejbezpečnějším, a vy jste v něho měli co absolutní důvěru. Ebay jde cestou důvěry mezi členy. Využívá k tomu rozvoj pravidel a politiku dobré pověsti klientů, kteří si jí budují díky všem proběhnutým akcím.

EBay však také samo kontroluje a hlídá všechny podezřelé aktivity, které okamžitě řeží. Předchází tak mnoha podvodům, a v případě že nastanou problémy, aktivně spolupracují s donucovacími orgány a vládními agenturami na celém světě, aby vždy prosadili svojí politiku.


Pro maximální bezpečí je pro vás připraven celý balíček podpůrných systémů a programů, díky kterým se vždy dokážete rozhodnout zda je pro vás obchod bezpečný a lukrativní. Mezi hlavní pilíře bezpečnosti na eBay patří tyto programy a zdroje:
 

eBay Ohlasy (eBay Feedback) :


Zpětná vazba ukazuje reputaci každého uživatele eBay. Každého uživatele můžete ohodnotit pozitivním, neutrálním nebo negativním hodnocením a komentářem, které vědí všichni ostatní, a mohou si tak udělat obrázek o reputaci člena na eBay. Při nákupu si můžete v kolonce Informace o prodejci (Keller Information box) zjistit všechny komentáře ostatních členů, aby jste si udělali lepší obrázek o tom, s kým chcete obchodovat. Naopak to funguje stejně, při prodeji si všichni potencionální zájemci mohou zobrazit informace o vás. EBay zpětná vazba posiluje důvěru mezi lidmi, která působí jako motivace pro čestné a poctivé jednání, aby byla vaše reputace co nejlepší.
 

Ochrana kupujících (Buyer Protection) :


Uživatelé, kteří při placení použijí PayPal mohou využít PayPal ochranu kupujícího a s jistotou vědí, že jejich obchod je pojištěn do výše 500 dolatů na další nevyžádané náklady a problémy.
Ochrana proti podvodným webovým stránkám (Spoof (Fraudulent) Web Site Protection) :
Na vašem účtu si můžete nastavit ochranu proti podvodným webům (eBay toolbar with account guard), které bývají velice podobné skutečným stránkám, snažicím se z vás vylákat hesla k eBay nebo PayPal účtu. K tomuto problému vede eBay řadu výukových tutoriálů, rad a upozorňujících emailů, které rozesílá svým uživatelům. Ostatní členové také mohou jakoukoliv podezřelou aktivitu nahlásit na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Pokud se podezření potvrdí, jsou všichni členové okamžitě varováni před takovouto stránkou.


eBay centrum zabezpečení (eBay Security Center) :


EBay centrum zabezpečení poskytuje vodítko pro bezpečnou koupi, bezpečný prodej a bezpečnou platbu. Centrum zabezpečení je zdrojem cenných pro všechny uživatele. Naleznete zde kompletní soubor pravidel závazných nejen ze strany eBay ale také státu, ve kterém se obchod uskutečňuje. Zabezpečuje také velkoobjemové transakce prodejců, kteří chtějí chránit svá autorská práva.

KOMUNITA
EBay společenství se skáče z více než 100 milionů lidí na celém světě, kteří nakupují a prodávají na eBay aukci. Mezi nimi nejsou pouze jednotlivci ale také malé a střední podniky, které tak hledají nové potencionální zákazníky. V řadách uživatelů eBay jsou jednotlivci, kteří se přijdou pobavit a zábavně nakupovat, ale také lidé, kteří jsou na eBay finančně zcela závislí. Pro obě tyto skupiny se však eBay stalo nedílnou součástí životního stylu. Proto se okolo samotného nakupování rodí spousta doplňkových a komunitních služeb. Členové se mohou scházet na fórech a diskuzích a dělit se nejen o své rady a nápady jak lépe nakupovat na eBay. K utužování dobrých vztahů a přátelství slouží spousta komunitních nástrojů jako diskusní fóra, chat, online workshopy, eBay skupiny a interaktivní centra. Každý den členové využívají tyto fóra aby se dozvěděli novinky ze světa eBay, nebo dostali pomoc od jiných zkušených uživatelů. Kamarádský přístup, a ochota ostatních uživatelů sdílet své osvědčené postupy s ostatními, kteří právě začínají, dělají z eBay jednu z nejucelenějších komunit na internetu.

 

 

Platby do zahraničí..


http://www.ebayaukce.cz/images/obrazky/aukce-grafika1.jpgNa území ČR není obvykle s s platbou problém, nejčastěji se platí předem na účet či dobírkou. Také do zahraničí lze platbu zaslat rychle a levně. V případě plateb do ciziny je však s českým bankovním účtem zaslání peněz poměrně drahé. Existuje ale mnoho jiných způsobů plateb. Například elektronické zaslání peněz, jehož hlavní výhodou je rychlost a cena. Prodejce tak své peníze dostane během několika málo minut, což je mnohem rychlejší než bankovní převod. další výhoda je také cena, zaslání peněz je u většiny níže uvedených serverů totiž zdarma. Na Ebay je pro účast ve většině aukcí nutné za zboží zaplatit pomocí služby PayPal, to urychluje průběh realizaci aukce a zboží tak budete mít doma o dost dříve.

PayPal je největší platební systém na internetu. Díky službě PayPal můžete z ČR peníze jak posílat, tak i přijímat a vybírat. Jako odesílatel platby navíc nebudete platit žádné poplatky. Službu PayPal totiž vlastní sama Ebay takže máte možnost platit s PayPal  u velkého množství aukcí. Registraci je nutné potvrdit zadáním kreditní karty , která musí být mezinárodní, embosovaná - tzn. MasterCard Classic, novější Visa Electron a vyšší. Platby pak probíhají velice jednoduše.

BidPay je platební systém určený hlavně pro placení na aukcích. Platby probíhají také převodem z Vaší kreditní karty.

Služba PayPay umožňuje odesílat i přijímat platy. Služba rozšířená především ve střední Evropě jde firmu ze Slovenska a spolu s PayPal se jedná o nejpoužívanější internetovou peněženku na území ČR a SR. Pro odeslání platby pak musíte mít potřebnou částku na svém. Účet dobíjíte převodem na bankovní účet který mají i v ČR. Výběr peněz z PayPay účtu na bankovní účet stojí 0,19 USD. Dobití účtu je bezplatné, stejně jako transakce z jednoho PayPay účtu na druhý.

 

FAQ Často kladené dotazy

 

http://www.ebayaukce.cz/images/obrazky/aukce-grafika4.jpgMohu nakupovat z ČR na Ebay?
Ano

Je registrace na Ebay opravdu zdarma?
Ano

Platí se nějaké poplatky za nakupování ne Ebay?
Ne

Platí se poplatky za prodávání na Ebay?
Ano

Je registrace na Paypal zadarmo?
Ano

Mohu platit z ČR pomocí Paypal?
Ano

Mohu přijímat peníze na Paypal v ČR?
Ano

Kolik stojí používání Paypalu?
Paypal je zcela zdarma a nic za něj neplatíte. Zeptejte se ale ve Vaší bance na poplatky při platbách do zahraničí pomocí Paypalu .

Zasílají prodejci na Ebay zboží na dobírku?
Ne

Jak je to s reklamací?
Především si důkladně prostudujte co prodejce prodává a za jakých podmínek. Kontaktujte obchodníka a napište mu, co se Vám stalo a jak chcete problém řešit.

Co když nezaplatím vydražené zboží?
Prodejce Vás nahlásí na Ebay a dá Vám špatné hodnocení. Pokud nezaplatíte ani po urgenci, tak bude váš účet na eBay zablokován.

Co když vám zboží nedošlo?
Kontaktujte prodejce a pokud nereaguje tak eBay a PayPal. Paypal nabízí záruku do 500 USD na zboží placené přes Paypal.

 

Online internetové aukce

  eBay online aukce

Portál eBay nabízí prověřený systém online aukcí a obchodování na internetu. Přivydělejte si díky eBay nějaké peníze, nebo jen levně nakupujte...

Partneři

Chcete začít včelařit? Přinášíme kompletní sortiment včelařských potřeb.

Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro nejn včelaře. Přinášíme vám informace o včelaření. Včelařské potřeby a včelařská prodejna pro začínající včelaře, včelí farmy a profesionální včelaře. Chcete začít a nevíte Jak začít včelařit. Máme pro vás informace o včelaření pro včelaře začátečníky. Rady tipy a návody přímo od včelařů. Včelařská inzerce s bazarem včelařských potřeb a inzercí zdarma nejen na včelí produkty. Levné včelařské potřeby, pro začínající i zkušené včelaře. Ekologická drogerie a kosmetika Dedra, která zároveň nabízí možnost přivýdělku z domova. Ekologická drogerie a kosmetika od Eurony přímo od výrobce. Web hry a online internetové gamesy Online flash hry zdarma. Plyšové hračky pro každého, nejen pro děti.

Půjdete brzo do důchodu? Neváhejte a nechte si spočítat výši penze díky důchodová kalkulačka. Aktuální zpravodajské informace na portále Nova Tn.cz. Nechcete již v Praze zabloudit, pak neváhejte běžte na mapa Prahy, kde je i praktický seznam ulic. Prodávejte, nakupujte nebo vyměňujte hudební nástroje díky hudební bazar, inzerci pro každého.

Nabídka nejvýhodnějšího cestovního pojištění s garancí. Cestovatelský portál turistikon.cz pravidelně informuje o zajímavých možnostech dovolených ve většině zemí světa. Čeští turisté nejraději navštěvují  Chorvatsko nebo Itálii, proto se těmto zemím věnujeme nejvíce. Mezi turisty je dnes také oblíbené Německo a to nejenom v zimě. O tom, že mezi oblíbené letní dovolené patří také Turecko svědčí zvětšující se zájem všech turistů. Ke krásné dovolené je také potřeba znát předpověď počasí. Srovnání a recenze aerolinek, díky čemuž se dozvíte, s jakou leteckou společností se cestuje nejpříjemněji.

(c) EbayAukce.cz Edited by J.Jansa & O.Hanyš, powered by Joomla! and designed by 123WebDesign