Jak na eBay nakupovat?

 

eBay, PayPal a Skype nyní tvoří jeden provázaný organismus, takže pokud si chcete něco koupit, nebo chcete naopak něco prodat, jděte na eBay, k platbám a příjmu peněz použijete PayPal a domlouvejte se přes Skype

 

Někdy může být problém poštovné. Z evropských servrů Bay.de a eBay.co.uk vychází obvykle kolem deseti eur. Navíc nehrozí clo. Z USA je poštovné samozřejmě dražší, u stejného zboží to vychází cca. patnáct dolarů. Navíc zboží které podléhá clu může být procleno. Nezapomeňte tedy kalkulovat s navýšením ceny o poštovné, nezapomeňte ze uživatel ze země, kde se nachází zboží, může nasadit vetší cenu protože má nižší poštovné.

 

Bohužel i na eBay máte možnost, že narazíme na nepoctivou osobu, nebo že dojde k poškození zboží při dopravě či později. Proto nakupujeme jen od uživatelů, kteří mají dostatečný počet pozitivních hodnocení. Počet hodnocení se zobrazuje vždy v závorce za uživatelovou přezdívkou. Systém komentářů a hodnocení má samoregulační efekt takže se nepoctivců nemusíte bát. Větším problémem by mohl být při poškození zboží při dopravě, případně reálná neexistence jakékoli pozdější záruky v případě vady výrobku. Je tedy dobré s tím při nákupech počítat.

 

Nejprve je tedy nutné se na eBay zaregistrovat, stačí jen vyplnit jednoduchý formulář.Je také dobré mít účet v systému PayPal, protože PayPalu můžete u většiny aukcí využít. Nejlepší je mít účet ověřený, k ověření stačí registrovaná platební karta s neblokovanou možností online plateb. Každý se jistě snadno zorientuje v přehledném katalogu a vyhledávání. V pravo nahoře najdete odkaz "Shipping to" a rozbalovací nabídku, která určuje pořadí výpisu zboží. "Shipping to" si nastavte na Czech Republic, uvidíte tak za kolik je možné zaslat zboží do ČR. Pokud je tam napsáno Not specified, pak je nejlepší se zeptat přímo prodejce, zda je ochoten zboží zaslat do ČR.

 

Vyberete zboží a prostudujte si pravidla aukce. V popisu aukce je dražený předmět obvykle detailně popsán. Někteří prodávající třeba vyžadují, aby kupující měl určitý počet udělených hodnocení. Než začnete přihazovat, musíte bezpodmínečně se všemi podmínkami souhlasit a následně se jim podřídit.

 

I když aukce trvají několik i dní, nejlepší přihazovat až na úplný závěr. Snažte se být online na úplný konec aukce a přihodit svou maximální částku zhruba dvacet vteřin před skončením aukce. Jakmile zvítězíte tak nemá cenu otálet s platbou. Díky provázanosti, lze platbu přes PayPal provést přímo prostřednictvím odkazu z eBay a zabere vám to jen pár vteřin. Nazapomínejte využít i systém hodnocení uživatelů.

 

Online internetové aukce

  eBay online aukce

Portál eBay nabízí prověřený systém online aukcí a obchodování na internetu. Přivydělejte si díky eBay nějaké peníze, nebo jen levně nakupujte...

Partneři

Chcete začít včelařit? Přinášíme kompletní sortiment včelařských potřeb.

Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro nejn včelaře. Přinášíme vám informace o včelaření. Včelařské potřeby a včelařská prodejna pro začínající včelaře, včelí farmy a profesionální včelaře. Chcete začít a nevíte Jak začít včelařit. Máme pro vás informace o včelaření pro včelaře začátečníky. Rady tipy a návody přímo od včelařů. Včelařská inzerce s bazarem včelařských potřeb a inzercí zdarma nejen na včelí produkty. Levné včelařské potřeby, pro začínající i zkušené včelaře. Ekologická drogerie a kosmetika Dedra, která zároveň nabízí možnost přivýdělku z domova. Ekologická drogerie a kosmetika od Eurony přímo od výrobce. Web hry a online internetové gamesy Online flash hry zdarma. Plyšové hračky pro každého, nejen pro děti.

Půjdete brzo do důchodu? Neváhejte a nechte si spočítat výši penze díky důchodová kalkulačka. Aktuální zpravodajské informace na portále Nova Tn.cz. Nechcete již v Praze zabloudit, pak neváhejte běžte na mapa Prahy, kde je i praktický seznam ulic. Prodávejte, nakupujte nebo vyměňujte hudební nástroje díky hudební bazar, inzerci pro každého.

Nabídka nejvýhodnějšího cestovního pojištění s garancí. Cestovatelský portál turistikon.cz pravidelně informuje o zajímavých možnostech dovolených ve většině zemí světa. Čeští turisté nejraději navštěvují  Chorvatsko nebo Itálii, proto se těmto zemím věnujeme nejvíce. Mezi turisty je dnes také oblíbené Německo a to nejenom v zimě. O tom, že mezi oblíbené letní dovolené patří také Turecko svědčí zvětšující se zájem všech turistů. Ke krásné dovolené je také potřeba znát předpověď počasí. Srovnání a recenze aerolinek, díky čemuž se dozvíte, s jakou leteckou společností se cestuje nejpříjemněji.

(c) EbayAukce.cz Edited by J.Jansa & O.Hanyš, powered by Joomla! and designed by 123WebDesign